O FIRMIE

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe „Dolomit” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest firmą prywatną, powstałą w 1993 roku na bazie Krakowskich Zakładów Kamienia Budowlanego, która przejęła wieloletnią tradycję oraz wykwalifikowanych pracowników.

O firmie

Przedsiębiorstwem kieruje zarząd: mgr inż. Iwona Wielgosz – Prezes Zarządu

Spółka została zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie XI Wydział Gospodarczy KRS.
– Numer KRS 0000149272
– Kapitał zakładowy 150.000,- zł

Firma zajmuje się pozyskiwaniem oraz przerabianiem dolomitu triasowego „Libiąż” z własnej kopalni odkrywkowej dolomitu w Libiążu. Urabianie skał odbywa się przy pomocy strzelania metodą długich otworów. Odstrzelone masy skalne po rozdrobnieniu nadgabarytów transportowane są do zakładu przeróbczego.

Urobek trafia do produkcji kamiennych elementów budowlanych oraz kruszyw i nawozu wapniowo-magnezowego węglanowego.  W swoim zakładzie produkcyjnym Kopalnia Dolomitu „Libiąż” dysponuje pełną linią technologiczną do obróbki kamienia.

Zakład wyposażony jest w piły diamentowe, traki do przecierania bloków, szlifierko polerki. Dzięki temu klientom w sprzedaży oferujemy gotowe kamienne wyroby budowlane z dolomitu jak: parapety, posadzki, schody, okładziny elewacyjne, a także kostkę brukową, kamień murowy czy łupankę dolomitową.